להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 חזרה לשגרה - אחרי כל החופשים... איך להחזיר את התינוקות לישון?
מאת: שני ליבמן, יועצת שינה, מדריכת הנקה ויועצת מנשאים.

אז חזרנו לשגרה, או שבעצם לא ממש... שוב יוצאים לחופשה...
האם הילדים פתחו מחנה בסלון וכל הזמן דורשים להרדם בסלון?
האם התינוקות שכבר למדו להרדם במיטה, פתאום שוב דורשים את נוכחותכם ועזרתכם יותר מתמיד?

אחרי כל החופשים והיציאות, הבילויים ההסתובבויות. הרבה תינוקות וגם פעוטות פתאום באים בדרישות חדשות. הם רוצים יותר הנקה לפני השינה, או רוצים נדנוד בעגלה, הגדולים רוצים שישבו לידם, או פשוט להשאר ערים עד מאוחר, להרדם מול הטלויזיה...

אבל עכשיו, כשהתחילה השנה, כדאי מאד להחזיר את הדברים לקדמותם. בין אם זה לפני החג או אחרי החג... תחליטו אתם, מה שמתאים. כי יש נטיה לדרכים החדשות הללו להתקבע פתאום ובלי שנשים לב הן הופכות להיות השגרה. ופתאום יום אחד אנחנו מוצאים את עצמנו עושים דברים שבכלל לא כיוונו אליהם. 

אז איך נחזיר את הדברים לקדמותם?  כמה עקרונות שחשוב לדעת. 
וגם קצת פרטים על מבצע לשינה רגועה במיוחד לחודש ספטמבר!
 
א. קודם כל ניזכר מה היה קודם? איך התינוק נרדם? באיזו שעה? ומה אנחנו רוצים שיהיה? ושימו את התמונה הזו בראש שלכם. לוקח לפעמים כמה ימים כדי להחזיר את כל מה שהשגנו כבר, אבל זה אפשרי! תינוק שהיה נרדם עד עכשיו במיטה באופן עצמאי ללא בכי, יכול לחזור לעשות זאת, אבל יתכן שזה יקח מספר ימים וצריך לעזור לו בהדרגתיות. 
 
ב. החזירו את הטקס שהיה לקראת השינה - ארוחת ערב משותפת, מקלחת, סיפור, אפשר להוסיף גם שיר קבוע ששרים לפני השינה וכל דבר אחר שעולה על דעתכם והוא מרגיע ורגוע ונעים לכולם. הטקס נותן מסגרת ובטחון ומבהיר להם שעוד מעט הולכים לישון.  
 
ג. דברו עם הילדים (וגם עם התינוקות), ספרו להם שעכשיו חוזרים לשגרה וספרו להם מה הולך להשתנות. כל ילד בהתאם לגיל שלו וליכולת ההבנה שלו, יבין . השיתוף הזה מגדיל את שיתוף הפעולה שלהם ומקטין את הסיכויים להתנגדויות.
 
ד. הדרגתיות בהתאם לגילו של הילד. יש ילדים שבקלות ישמחו לחזור להרגלים הקודמים שהיו לפני החופש והיציאה מהשגרה. ויש כאלה שזקוקים להדרגתיות. זקוקים שירדימו אותם כל יום רבע שעה יותר מוקדם. או שבימים הראשונים רק נקדים את שעת ההרדמה ובימים הבאים נשנה את אופן ההרדמה. כל אחד זקוק להדרגתיות אחרת, ואתם מכירים את הילד שלכם הכי טוב. חישבו עליו לפני שאתם עושים את השינוי.
 
ה. עיקביות  והתמדה - הן מילות המפתח. יתכן מאד ובתהליך של ההחזרה לשגרה יהיו לא מעט התנגדויות (תינוקות שבוכים יותר, או ילדים שיוצאים מהחדר פתאום ובודקים שוב ושוב איפה ההורים). אל דאגה. הם בודקים וגם להם לא תמיד קל לחזור לשגרה. כמעט בכל יעוצי השינה שאני עושה אני מדברת עם ההורים ומסבירה להם עד כמה חשובה ההתמדה והעיקביות. המשיכו לעשות כל הזמן את אותם הדברים, באותה הדרך והעיקביות הזו תקנה להם את הבטחון ותעזור להם לחזור לשגרה.
 
כמו אחרי מחלה, גם אחרי היציאה מהשגרה, חשוב מאד להחזיר אותם לשגרה. השגרה טובה להם, נותנת בטחון וסדר, והופכת את המעברים לקלים יותר. וגם מקלה עליכם ההורים. השקיעו מאמצים כדי להחזיר אותה כמה שיותר מוקדם, כך יהיה לכם קל יותר. ויש לנו מבצע מיוחד של יעוץ שינה לחודש ספטמבר בלבד! רק 850 ש"ח לתהליך יעוץ שינה מלא!!! שהם 285 ש"ח לחודש, בשלושה תשלומים! המבצע בתוקף עד סוף ספטמבר בלבד!
ואם תירצו לקרוא עוד קצת על תהליכים של יעוץ שינה והתרשמויות של הורים, אתם מוזמנים לקרוא כאן. 
לייבסיטי - בניית אתרים